Olej z opuncji figowej

Dlaczego miód manuka jest doskonałym produktem upiększającym

Olga Kowal
lut 18 2021

Miód Manuka od dawna znany jest ze swoich licznych zalet, zwłaszcza w leczeniu chorób skóry. Naukowcy potwierdzili zdolność miodu Manuka do łagodzenia dolegliwości skórnych, a obecnie producenci kosmetyków odkrywają, że ten cudowny dar natury może być również wykorzystywany do podkreślania naturalnego piękna człowieka. Laura Harrier, Gwyneth Paltrow i Scarlett Johansson uznały go za tajną broń dla skóry.

Ten wyjątkowy składnik pochodzi z nowozelandzkiego krzewu herbacianego znanego jako Leptospermum scoparium. Rdzenni mieszkańcy tego regionu używają miodu Manuka od wieków, jednak najnowsze badania wykazały, że zawiera on antybakteryjny związek methylglyoxal (lub MG). Podczas gdy zwykły miód posiada specjalne enzymy pszczele znane ze swoich właściwości antybakteryjnych, miód Manuka wyróżnia się wysokim poziomem MG, który chroni jego ogólną jakość i czystość. Co więcej, jest on dostępny w różnych mocach. Im wyższa ocena UMF (Unique Manuka Factor), tym wyższa jest jego siła działania.

Co więc sprawia, że produkt ten jest nową siłą napędową na rynku kosmetycznym? Wiodący estetycy przysięgają na niego w każdym przypadku, od leczenia trądziku punktowego, poprzez zmiękczanie struktury skóry, aż po tworzenie zdrowszego, bardziej promiennego blasku. Oto kilka najpopularniejszych zastosowań miodu Manuka w kosmetyce:

Środek oczyszczający skórę

Masz nieestetyczną skazę? Umyj twarz i nałóż miód bezpośrednio na te kłopotliwe czerwone plamy za pomocą patyczka kosmetycznego. Pomaga on również usunąć martwe komórki skóry dzięki pomocnym aminokwasom, które są zawarte w tym silnym środku oczyszczającym.

Nawilżacz skóry

Zwalczaj suchość skóry za pomocą miodu Manuka jako naturalnego środka nawilżającego, tworząc całkowicie naturalną maseczkę na twarz. Zwilż twarz wodą lub tonikiem i nałóż cienką warstwę, aby uzyskać miękką, gładką skórę, którą naprawdę poczujesz. Ponieważ miód Manuka jest humektantem (co oznacza, że zatrzymuje lub zachowuje wilgoć), działa on na elastyczność skóry oraz regenerację komórek skóry. Można go również łączyć z ulubionymi produktami lub składnikami maseczek do twarzy, aby jeszcze bardziej zwiększyć ich skuteczność.

Anti-Aging

Utrzymuj zmarszczki, linie zmarszczek i uszkodzoną skórę na dystans przez wiele lat. Ponieważ miód Manuka może być stosowany jako środek nawilżający, oznacza to, że może również pomóc w zapobieganiu oznakom przedwczesnego starzenia się skóry. Dzieje się tak, ponieważ aminokwasy zawarte w miodzie Manuka sprawiają, że jest on popularnym wyborem do ochrony i promowania zdrowia kolagenu.

Nawilżacz do włosów

Oprócz skóry, miód Manuka może być łączony z produktami i składnikami masek do włosów, aby poprawić ogólny połysk, objętość i kondycję włosów.

Odkryj moc miodu Manuka dla siebie. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć jaśniejszą skórę czy piękne włosy, miód Manuka można stosować i łączyć niemal bez końca, aby uzyskać olśniewający wygląd, który oszałamia gdziekolwiek jesteś.

Udostępnij