Olej z opuncji figowej

Jak stosować olejek z opuncji figowej?

Klaudia Osiecka
lis 9 2017

Naturalny olejek leczniczy

Olejek z opuncji figowej to kosmetyk luksusowy ze względu na wysoką zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 6 oraz omega 9 a także witaminy E. Z tego względu jest bardzo popularny we wszelkiego rodzaju kuracjach regenerujących i przeciwzmarszczkowych.

Jak przeprowadzić kurację z takim olejkiem?

Sucha cera

Tutaj najprostsze będzie używanie olejku zamiast kremów na dzień i na noc. Olejek z opuncji jest najlepiej nakładać na skórę opuszkami palców, gdyż używanie wacików kosmetycznych będzie nieekonomiczne i pozbawi relaksującego mini automasażu.

Cera mieszana i tłusta:

Jeśli ktoś ma cerę tłustą czy mieszaną może stosować olejek jako krem na noc. Olejek najlepiej wmasować w cerę kilkanaście minut przed snem, by mieć pewność, że się dobrze wchłonął i nie zostawi plam na pościeli. Jako kremu na dzień można używać kremu z opuncji figowej bez dodatku parabenów, który znajdziemy w sklepach internetowych. Jeśli ktoś nie lubi aplikować olejków można znaleźć również w sprzedaży kremy na dzień i na noc a raz na tydzień stosować maseczkę z mieszanki olejku z opuncji i marokańskiej glinki. Proporcje olejku i glinki powinny być takie, by mieć niezbyt gęstą, ale również nie za rzadką maseczkę, którą zostawiamy na twarzy około 10 minut.

Kuracja olejkiem z opuncji

Olejek z opuncji stosuj do twarzy, ciała, dekoltu, biustu, dłoni

Olejek z opuncji figowej będzie się nadawał idealnie do kuracji regeneracyjnej skóry nie tylko na twarzy, ale także innych miejsc na ludzkim ciele, gdzie upływ czasu będzie zauważalny. Olejek zamiast kremu będzie można nakładać na dekolt, wcierać w biust a także smarować nim dłonie. Inną propozycją będzie także specjalna kuracja, w ramach której dla dłoni przygotujemy kąpiel wodną z dodatkiem olejku. Wcześniej przed taką kąpielą będzie można wykonać delikatny peeling.

Trzeba pamiętać, że olejek z opuncji figowej to także ochrona przed szkodliwymi promieniami UV, dlatego w czasie lata warto przed wyjściem z domu skórę posmarować takim olejkiem. Olejek jest wydajny, dlatego nie przesadzajmy z ilością. Charakteryzuje się również tym, że dobrze się wchłania, ale warto w czasie aplikacji delikatnymi ruchami okrężnymi wykonywać masaż twarzy dla lepszego samopoczucia i pobudzenia skóry. W ten sposób można oczekiwać, że będzie on jeszcze lepiej dostawał się do wszystkich warstw skóry i zagwarantuje aktywne działanie.

Udostępnij