Olej z opuncji figowej

Naturalny botoks dla skóry - Olej z opuncji figowej

Klaudia Osiecka
sie 17 2017

Regeneracja skóry

Wykonywany jest z maleńkich nasion znajdujących się w miąższu opuncji. By uzyskać litr takiego oleju trzeba mieć nasiona mniej więcej z 500 kg owoców. To właśnie sprawia, że to najdroższy olej na świecie.

Cenne właściwości jakie przynosi to między innymi fakt, że w składzie znajdują się w ponad 90% nienasycone kwasy tłuszczowe w tym aż 60% to kwas linolowy a także aktywna witamina E, witamina A, F, K. Poza tymi cennymi składnikami olej ma także minerały jak wapń, potas, fosfor, magnez czy żelazo.

Wygładzający – korzystny wpływ ma na metabolizm kolagenu w skórze, pobudza produkcję.

Antyoksydacyjny – składniki oleju będą wpływać na to, że proces starzenia się skóry będzie wolniejszy, poprawi się napięcie oraz koloryt

Regenerujący– uzupełnia niedobory składników tłuszczowych, wzmacnia i odbudowuje barierę lipidową

Nawilżający – redukuje czynności gruczołów łojowych, poprawia nawodnienie, chroni skórę przed wysuszeniem

Ochronny – systematyczne jego stosowanie będzie zmniejszać podatność skóry na starzenie wywołane przez działanie wolnych rodników.

Łagodzący – silne nawilżenie skóry sprawia, że szybko będą łagodzone stany zapalne skóry, podrażnienie czy obrzęki.

Nawilżenie skóry olejkiem

Charakterystyczne cechy to między innymi właściwości immunostymulujące a więc poprawia się odporność skóry i pobudzenie naturalnych procesów naprawczych. Dzięki temu skóra będzie radzić sobie lepiej z wpływem czynników zewnętrznych będzie mniej podatna na podrażnienia, stany zapalne będzie się lepiej regenerować.

Te cenne składniki znajdują zastosowanie w pielęgnacji między innymi skóry dojrzałej, zniszczonej z bliznami, plamami pigmentacyjnym. Następuje również ochrona przed ponownym pojawieniem się plam. Jeśli skóra wymagać będzie regeneracji, poprawy elastyczności będzie można właśnie sięgnąć po ten olej. Świetnie się sprawdzi i będzie nam, gwarantować zdecydowaną poprawę wyglądu skóry. Przy cerach wrażliwych również nie będzie przeciwwskazań do stosowania takiego oleju.

Kwas linolowy Omega 6 odpowiada za nawilżenie, nawodnienie i uelastycznienie skóry. Fitosterole zawarte w opuncji uczestniczą w regulacji procesów wewnątrzkomórkowych, pobudzają regenerację i gojenie się naskórka. Witamina E w postaci gamma tokoferolu będzie zapobiegać przedwczesnemu niszczeniu oraz starzeniu się skóry, ponieważ wykazuje działanie antyoksydacyjne, dzięki temu chroni przed wolnymi rodnikami. W składzie znajduje się takżę spora dawka witaminy E, która jest wyższa niż w oleju arganowym tak dobrze znanym. Zaaplikowana w naturalnej formie będzie wnikać głęboko w skórę, chroniąc przed stresem oksydacyjnym.

Udostępnij