Olej z opuncji figowej

Odśwież swoją lodówkę

Monika Stańczyk
mar 31 2021

Oto trzy sposoby, aby wykorzystać trend na czystsze odżywianie i odświeżyć swoją lodówkę.

Rynki rolnicze Rynki rolnicze zyskały na liczbie i popularności w ciągu ostatnich kilku lat, a teraz większość amerykańskich miast ma liczne cotygodniowe rynki. Przechadzając się wśród straganów i biorąc w kolory i zapachy świeżych produktów jest doskonałym sposobem na spędzenie sobotniego lub niedzielnego poranka. Rynki rolne oferują zróżnicowany wachlarz tanich, świeżych produktów spożywczych oraz ciepłą atmosferę społeczności. Jedzenie organicznej żywności jest lepsze dla środowiska i zmniejsza spożycie chemikaliów i pestycydów. Prawdopodobnie najlepszą rzeczą w targowiskach jest fakt, że wspierasz swoich lokalnych producentów. Właściciele stoisk to zazwyczaj ci sami ludzie, którzy uprawiali i zbierali twoje jedzenie, więc możesz dowiedzieć się, gdzie rosło i kiedy zostało zebrane. Znajdź swój lokalny targ rolny tutaj.

Organiczna dostawa warzyw Jeśli wolisz spać w weekendy, ale nadal chcesz cieszyć się lodówką pełną organicznych produktów, zapisz się na jedną z wielu dostępnych opcji zdrowej dostawy. Jeśli zakupy online są dla Ciebie czymś wyjątkowym, to otrzymanie pudełka z żywymi, świeżymi owocami i warzywami będzie dla Ciebie równie ekscytujące, jak paczka z Amazona! Farmbox jest jedną z wielu firm, które specjalizują się w dostawie produktów, ale poszukaj takiej, która będzie odpowiednia dla Ciebie. Otrzymywanie asortymentu świeżych, sezonowych produktów to zabawny i motywujący sposób na spróbowanie owoców i warzyw, których wcześniej nie jadłeś, a także na bycie bardziej kreatywnym w kuchni.

Zacznij rosnąć! Choć uprawa wielu owoców i warzyw jest czasochłonna i wymagająca, takie rośliny, jak zioła, rukola, passiflora czy chili mogą być uprawiane nawet przez osoby, które nie mają zielonego kciuka. Założenie ogrodu warzywnego wymaga tylko kilku prostych kroków:

  • Zdecyduj, co posadzić, kierując się sezonowością Zdecyduj, gdzie założyć ogród, kierując się nasłonecznieniem i drenażem Przygotuj glebę, napowietrzając ją i nawożąc Zasadź i pielęgnuj sadzonki Zbierz swoje własne plony!

Sprawdź te wspaniałe wskazówki z Better Homes and Gardens, aby uzyskać więcej szczegółów na temat tego, jak zacząć. Naprawdę nie ma wygodniejszego pożywienia niż to, które rośnie w Twoim własnym ogródku!

Jak zwiększyć swoją dzienną dawkę świeżych produktów? Być może zauważyłeś, że nasz ekstrakt ze świeżo zebranych liści oliwnych jest teraz bardziej przystępny cenowo niż kiedykolwiek⎯Sprawdź naszą ofertę tutaj.

Udostępnij