Olej z opuncji figowej

Olej z opuncji figowej. Naturalny botoks

Monika Stańczyk
wrz 28 2017

Zwalczanie zmarszczek

To prawdziwy pogromca zmarszczek i wielkie objawienie w kosmetyce przeciwko starzeniu się skóry. Luksusowy olej roślinny, który jest produkowany w naturalny sposób i bez używania chemii. Bogaty w kwasy Omega 6 i witaminę E skład sprawia, że to idealny kosmetyk służący pielęgnacji cery dojrzałej. Wielką jego zaletą będzie to, że szybko się wchłania, nawilża i skutecznie redukuje problemy ze zmarszczkami.

Pogromca zmarszczek i prawdziwe objawienie przeciw starzeniu się skóry. Luksusowy olej roślinny, który jest produkowany w naturalny sposób bez dodawania środków chemicznych. Ma bogaty skład i to jego największa siła. Niestety jego wadą będzie wysoka cena, z drugiej jednak strony charakteryzuje się bardzo dobrą wydajnością. Olej z opuncji figowej jest najdroższym olejem kosmetycznym na świecie, do produkcji jednego litra trzeba aż 460 kg pestek z opuncji.

Zbiory figi odbywają się tylko kilka dni w ciągu roku. Owoce suszone są na słońcu, następnie wyjmuje się z nich pestki i to właśnie z nich będzie się na zimno tłoczyć olej. Sam proces ekstrakcji oleju i czasochłonny a także trudny. Pestki opuncji po wysuszeniu są niezwykle twarde. Do wyprodukowania 1 litra oleju trzeba więc około milion nasion.

Produkt w składzie ma aż 60 procent kwasu linolowego, który odpowiada za naturalną barierę ochroną skóry a także działa skutecznie na jej elastyczność oraz jędrność. Witamina E to bardzo silny antyoksydant, który będzie nas skutecznie chronił przed działaniem wolnych rodników. Ilość witaminy E w oleju z opuncji jest wyższa niż w oleju arganowym, który uznawany jest za eliksir młodości.

Owoce zatrzymujące młodość

Silne właściwości przeciwzmarszczkowe

Olej wykazuje silne działanie przeciwzmarszczkowe. Dzięki niemu będzie się poprawiać napięcie koloryt oraz nawilżenie skóry. Będzie się można chronić przed pojawieniem się nowych zmarszczek. Wpływa bezpośrednio na regenerowanie i ochronę przed słońcem.

Taki makijaż mineralny przeznaczony jest do stosowania na okolice oczu, ust, szyi, dłoni. Można stosować go w czystej postaci wklepując w twarz, jest wydajny tak, że dwie krople wystarczą do smarowania całej twarzy. Można dodawać go do balsamów i kremów.

Dzięki olejowi z opuncji zwolni się proces starzenia komórek i nastąpi stymulacja wzrostu nowej skóry. Można zmniejszyć głębokość zmarszczek a nowe nie będą powstawać tak szybko, znacznie zmniejsza się worki pod oczami, uniknie się przebarwień na skórze i blizny przy skórze mieszanej i tłustej będzie można zobaczyć zmniejszone pory, skóra będzie jędrna, elastyczna oraz dobrze nawilżona, uniknie się zaczerwienienia i uszkodzenia skóry z oparzeń słonecznych.

Udostępnij