Olej z opuncji figowej

Olej z opuncji figowej

Olga Kowal
lis 2 2017

Stosowanie oleju z opuncji

Największe zalety tego oleju to między innymi fakt, że szybko się wchłania, gwarantuje nawilżenie i redukuje zmarszczki. To najbardziej skuteczny preparat na zmarszczki jaki jest znany. Jest jednak bardzo drogi, ale z drugiej strony bardzo wydajny. Opuncja figowa to roślina, która ma bogate zastosowanie w medycynie naturalnej, kuchni i oczywiście w kosmetyce.

Olej produkowany jest z nasion opuncji, której zbiory odbywają się przez kilka dni w roku. Owoce są suszone na słońcu, potem wyjmuje się z nich niewielkie pestki i na zimno będzie się tłoczyć olej. Proces ekstrakcji oleju zajmuje sporo czasu a jednocześnie jest dość trudny. Pestki są bowiem bardzo twarde po wysuszeniu. Do wyprodukowania litra oleju z opuncji potrzeba mieć około milion pestek. Regularne stosowanie oleju sprawi, żę skóra będzie bardziej elastyczna, uzyskamy wyjątkową jędrność oraz gładkość. Już po kilku dniach stosowania będzie można zobaczyć korzystne efekty jego działania.

Jakie składniki znajdują się w oleju z opuncji figowej?

Ten olej jest doskonały ze względu na to jak bogaty ma skład. Znajdujemy tam cenne antyoksydanty, aminokwasy, witaminy, kwasy tłuszczowe oraz pierwiastki śladowe. Olej ma cenne tokoferole i różne formy witaminy E nawet te najbardziej unikalne. Charakteryzuje się silnym działaniem antyoksydacyjnym. Dzięki temu gwarantuje skuteczną walkę z wolnymi rodnikami, które odpowiadają za starzenie się skóry. W składzie znajdują się cenne fitosterole, które sprawią, że nasza skóra nie będzie tracić wody i dzięki temu jej regeneracja stanie się znacznie łatwiejsza.

Dobroczynne kwasy tłuszczowe

Kwasy tłuszczowe, które znajdują się w oleju z nasion opuncji to przede wszystkim nienasycone kwasy tłuszczowe. Najwięcej będzie kwasu linolowego Omega 6 około 60%, który gwarantuje wygładzenie oraz nawilżenie skóry a takżę chroni przed wolnymi rodnikami. Drugim jest kwas oleinowy Omega 9, który będzie ułatwiał penetrację innych składników czynnych w głąb naszej skóry.

Co zawiera opuncja figowa

Dodatkowo znajdziemy tam również

wapń 470 mg/kg,

potas 533 mg/kg,

magnez 117 mg/kg,

fosfor 1627 mg/kg.

Stosując olej będzie można zwolnić proces starzenia komórkowego, następować będzie stymulacja wzrostu nowej skóry, zmniejszać się będzie głębokość zmarszczek, nowe nie będą tak szybko powstawać, nie będzie worków pod oczami, znikać będą przebarwienia na skórze, stanie się ona bardziej jędrna, lepiej nawilżona i elastyczna. Można będzie skutecznie powalczyć również o pokonanie problemów z zaczerwienieniami oraz uszkodzeniami skóry, które wynikać będą z oparzeń słonecznych.

Udostępnij