Opuncja figowa na odchudzanie

Opuncja figowa dla zdrowie i szczupłej sylwetki

Monika Stańczyk
lis 9 2017

Szczupła sylwetka

Nopal czyli łodyga kaktusa z rodziny opuncji znany jest od wieków jako roślina prozdrowotna. Będzie można spożywać go w formie sproszkowanej np. jako dodatek do jogurtu. Chronić będzie system pokarmowy przed wchłanianiem tłuszczów, pomaga redukować poziom cukrów we krwi, dzięki dużej zawartości błonnika wspiera odchudzanie oraz korzystnie wpływa na kuracje oczyszczające.

Opuncja to gatunek pustynnego kaktusa o jadalnych owocach z rodziny Opuntia Ficus Indica. Proszek uzyskiwany jest przez suszenie próżniowe łodyg tak, by roślina mogła zachować swoje cenne właściwości. Opuncja to bogate źródło witamin oraz minerałów, daje nam sporo błonnika. Zawiera w składzie aż 17 z 22 aminokwasów, dzięki temu będzie świetnym dodatkiem do diety wegetariańskiej. Ma ona działanie absorbujące tłuszcz a także profilaktyczne w chorobach układu krążenia oraz cukrzycy typu drugiego.

Charakterystyczne jest wysokie stężenie pektyn a także śluzu roślinnego. Po spożyciu będzie się zmieniać w żel, który nie pozwala na wchłanianie tłuszczów przez nasz układ trawienny. Ta żelowa konsystencja sprawia, że opuncja wykazuje działanie hipoglikemiczne dla błony śluzowej żołądka.

Właściwości opuncji figowej

Dzięki temu będzie można obniżyć poziom cukru we krwi u osoby z cukrzycą, reguluje się poziom cukru u osób zdrowych. To skuteczny sposób na walkę z cholesterolem. Można będzie dzięki temu obniżyć poziom cholesterolu u osób cierpiących na hiperlipidemię albo też hipercholesterolemię.

Opuncja nadaje się jako wsparcie dla kuracji odchudzających. Błonnik jaki się w niej znajduje będzie oczyszczał układ pokarmowy ma działanie przeczyszczające i daje poczucie sytości. Wpływać będzie na utrzymywanie prawidłowej masy ciała, bogaty w witaminy i minerały polecany dla osób osłabionych i przemęczonych w trakcie rekonwalescencji. Będzie to więc składnik niezwykle cenny, który w wielu sytuacjach może się bardzo dobrze sprawdzić i warto po niego sięgać. Zdrowotne działanie jakie gwarantuje to rzeczywiście ten element, na który szczególnie musimy zwracać uwagę.

Udostępnij