Olej z opuncji figowej

Pomagaj swojej rodzinie na nowo połączyć się z naturą

Olga Kowal
maj 5 2021

 

Podziel się radością z dzieciństwa spędzonego na pluskaniu się w kałużach, bieganiu boso po ogrodzie czy wspinaniu się na drzewa.

Latem łatwiej jest zachęcić dzieci do zabawy na świeżym powietrzu lub spędzania czasu na łonie natury. Ale jesień to niesamowity sezon zmian i wspaniała pora roku dla całej rodziny, aby ponownie połączyć się z naturą. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci cieszyć się wspaniałą przyrodą na świeżym powietrzu, zanim nadejdą zimowe chłody.

Idź na spacer Według jednego z badań amerykańskich psychologów dzieci, które odłączają się od urządzeń elektronicznych i spędzają czas na łonie natury, są bardziej kreatywne i rozwijają lepsze umiejętności obserwacji. Zachęcaj dzieci do wyłączania urządzeń, zdejmowania butów i cieszenia się uczuciem bujnej trawy lub gołej ziemi pod stopami. Niezależnie od tego, czy jest to podwórko, lokalny park czy rezerwat narodowy, spędzanie czasu na chodzeniu boso dostarczy dzieciom wrażeń sensorycznych, które lepiej połączą je z ziemią.

Nawet pozostawienie samochodu w domu i spacer do szkoły lub sklepu w promieniach słońca sprawi, że Twoja rodzina poczuje się o wiele bardziej orzeźwiona niż siedząc w korku. W weekend poszukaj najbliższego parku stanowego lub narodowego i wybierzcie się razem na wycieczkę. Zdziwisz się, gdy odkryjesz, jak blisko jest natura.

Zabawa w ziemi Dzieci uwielbiają robić bałagan, a jeśli się do nich przyłączysz, przekonasz się, że grzebanie rękami w świeżej ziemi to jeden z najbardziej satysfakcjonujących sposobów spędzania popołudnia. Spróbuj stworzyć ogródek warzywny lub ziołowy, albo zrób z dziećmi placki z błota. W codziennym życiu polegamy głównie na wzroku, ale na łonie natury możesz zbadać wszystkie zmysły - dotykając roślin, słuchając ptaków i czując zapach wilgotnej ziemi.

Badania sugerują, że ten rodzaj interakcji z naturą może zmniejszyć wpływ stresu na dzieci i pomaga im rozwijać wyobraźnię i poczucie cudowności, co jest ważnym czynnikiem motywującym do uczenia się przez całe życie.

Otwórz swój dom na naturę Nie musisz mieszkać na odludziu, aby cieszyć się przyrodą. Stwórz karmnik dla ptaków, posadź kwiaty, które pokochają pszczoły i motyle lub zbuduj małe oczko wodne dla żab, a wkrótce przekonasz się, że dałeś miejscowej przyrodzie miejsce, które może nazywać domem.

Poszukiwanie przyrodniczych skarbów Wydrukuj arkusz The Nature Conservancy "Poszukiwanie przyrodniczych skarbów", który jest idealny dla dzieci w wieku od czterech do siedmiu lat, i wyjdź na zewnątrz, aby zobaczyć, co możesz znaleźć. Dzieci mogą znaleźć przedmioty i wykonać zadania w kolejności lub wymyślać je dla zabawy. Istnieje również przewodnik po zajęciach jesiennych, który zawiera kilka prostych pomysłów, aby pomóc dzieciom w poznawaniu naturalnego środowiska w chłodniejszych miesiącach.

natura

Ogólnie rzecz biorąc, dzieci, które mają pozytywne doświadczenia z przyrodą, wykazują również bardziej zaawansowane umiejętności koordynacji, równowagi i zwinności4. Promuj te umiejętności, dbając o to, by cała rodzina regularnie spędzała czas na łonie natury. Jeśli będzie to część Waszej regularnej rutyny, Wasze dzieci pewnego dnia będą opowiadać rodzinie o miłych wspomnieniach z dzieciństwa spędzonego na łonie natury.

Jak pomagasz swojej rodzinie na nowo nawiązać kontakt z naturą? Chętnie poznamy Twoje wskazówki.

Dowiedz się więcej na: http://opuncjafigowa.pl/

Udostępnij